Irské tance a irský step

Výuka, kurzy a semináře


KURZ IRSKÉHO STEPU pro začátečníky i mírně pokročilé           [zpět]

Kurz je určen pro zájemce o irský step na úrovni začátečníků, ale doporučit jej lze i těm, kteří si chtěji techniku irského stepu udržet či zopakovat.
V kurzu budeme učit základní techniku a postupně přidávat nové prvky. Procvičíme správnou rytmiku irského stepu a nezapomeneme ani na potřebnou rychlost provádění jednotlivých kroků.

Základní informace:
  - termín zahájení: 19. září 2019
  - vždy ve čtvrtek od 18.30 do 19.45 hodin v CVČ Legáto v Brně Kohoutovicích, Stamicova 7
  - délka kurzu:      1. pololetí = 18 až 19 lekcí
  - ukončení kurzu: konec ledna 2020 s možností pokračovat i v 2.pololetí

Kurzovné:
Cena tohoto kurzu je 1500 Kč.
Individuální slevu přiznáme těm, kteří navštěvují více našich kurzů současně nebo již dříve absolvovali vícero našich kurzů.
Kurzovné se platí v hotovosti na 1.lekci kurzu nebo po domluvě dle možností.
Samostatné lekce - mírně pokročilí můžou po dohodě s námi navštěvovat i jednotlivé lekce samostatně (bez záruky návaznosti vazeb), v tom případě je kurzovné 150 Kč za lekci.

Doporučená obuv a oblečení:
Irské stepky - hard shoes nebo alternativně nějaká pevnější obuv typu sneaker (tenisky s nečernící podrážkou!!!, Grishky, Capezia, apod.). Boty s příliš tvrdou (neohebnou) podrážkou nejsou vhodné. Oblečení pohodlné. Doporučuji ne příliš široké a dlouhé nohavice, aby bylo vidět práci kotníků, které jsou pro irský tanec i step tak důležité. Pro děvčata je ideální kratší sukně nad kolena nebo kraťasy.

Ostatní:
Pro zajištění pitného režimu doporučuji na lekce nosit láhev s vodou nebo čajem.
Nezapomeňte také na malý ručník :-))

Lektoři kurzu:
Kamil Majda - irskému tanci a stepu se věnuje od roku 1998 a následně je přináší do souboru La Quadrilla, jehož byl řadu let trenérem, choreografem, tanečníkem a současně i vedoucím. Soubor připravoval na mnoho tanečních festivalů i soutěží a bezpočet různých kulturních akcí včetně divadelních představení.
Od roku 2003 lektoruje kurzy a semináře pro veřejnost a v letech 2005 - 2006 spolupracoval s Městským divadlem Brno v oblasti výuky irského stepu a choreografie.
Od roku 2011 působí i ve známém Ořechovském divadle.

Vít Procházka - irskému tanci a stepu se věnuje asi od roku 2009. Nejprve individuálně ve svém domovském tanečním souboru v Tišnově, později absolvoval naše kurzy irských tanců a stepu v Brně a hned poté se stal kmenovým členem tanečního souboru La Quadrilla. Mimo vystupování na mnohých kulturních akcích a soutěžích v ČR se v roce 2013 aktivně zúčastnil také An Comhdhail The World Irish Dancing Championships v irském Dublinu, kde získal hned několik ocenění. Zde tančil pod hlavičkou Stefan Toth's Irish Dancing School. Několik dalších let žil v Norsku a po návratu do ČR v roce 2018 se začíná profilovat také jako lektor.

PŘIHLÁŠKA - IRSKÝ STEP

•   DOMŮ    •   CO NABÍZÍME    •   KURZY    •   LEKTOŘI    •   FOTOGALERIE    •   VIDEO    •   KONTAKT   •                    © Kamil Majda 2006-2019