ANNA AUJEZKÁ, * 1967           [zpět]

"Kdybych měla odpovědět na otázku - kdy a jak jsem se dostala k tanci - musela bych se ve vzpomínkách vrátit hluboko do dětství. Tančím prakticky tak dlouho, kam moje paměť sahá. Zpočátku živelně, později v rámci jakýchsi mantinelů. Mou profesí se nestal tanec, ale psychologie, což mi připadá hodně podobné. Obě totiž, za určitých okolností, vedou přímo a nejkratší cestou do lidského nitra.
Za svůj opravdový start do světa tance považuji působení v TD Mimi Fortunae, u jehož zrodu jsem stála. Mohu říct, že Mimi Fortunae bylo pro mě dlouhých 15 let velkým zdrojem informací, školou mnoha moderních výrazových technik a nakonec také impulsem pro samostatnou taneční dráhu… od interpretace pod vedením dalších choreografů, až po vlastní tvorbu a předávání zkušeností novým tanečníkům. Svoje stopy jsem zanechala v TD Kookaburra, které jsem založila na principu improvizace a tanečního ztvárnění vnitřních prožitků. Pro své choreografie jsme volili historky k smíchu i k pláči, hlavně však ze života. A i když se dnes Kookaburra už ubírá vlastní cestou, stále rozvíjí tuhle moji jednoduchou filozofii: tanec je jedním ze způsobů, jak lze něco vyprávět. Irský tanec a step byla pro mě poněkud odlišná zkušenost. Jako odvetu za jeho počáteční podceňování jsem schytala pěkně tvrdou lekci a posléze se naučila jistým pravidlům, sebekázni a otevřela si zatím neprobádanou cestu. Hodně jsem na tomto tanečním směru povyrostla a nutno říct, mám potřebu mu to vracet. Respektem k jeho strohosti i tím, že do něj vkládám kus sebe. Protože (ač se to zpočátku nezdá) taky Irsko je jedním ze způsobů, jak lze něco vyprávět."
TANEČNÍ PRAXE:

1986 - 2001
Tanečnice a sólistka TD Mimi Fortunae - historické tance, moderní scénický balet, účast v choreografiích Smíchy a smutky, Modlitba kamene, Malý princ, Ptáci, Balady o Smrti, Slova… (choreograf Hana Smičková-Látalová), Čarodějka (choreograf Petra Krůlová)

Od roku 1998
členka, trenérka, choreografka a sólistka tanečního souboru La Quadrilla - irské tance a irský step. Choreografie: Etuda, Rebel, Flirt, For Fun, Lazy Ladies, Primitiv reel, Mlhy, Trio, aj.

1999 - 2003
Vedoucí a choreografka TD Kookaburra - moderní scénický balet. Choreografie: Kavalérové, Polední pauza, Veronika, Čas, Jitrnice jakou svět neviděl…

2001 - 2002
Absolvovala dvouletý vzdělávací cyklus DVPP Ostrava "Moderní trendy scénického tance" pod vedením Jiřího Lossla (Artama Praha)

Od roku 2003
je spoluorganizátorkou a lektorkou kurzů irských tanců pro veřejnost a letních tanečních škol (Luhačovice, Brno).
Absolvovala řadu tanečních seminářů se zahraničními i tuzemskými lektory moderních výrazových taneč ních směrů ( Bruno Genty, Tonia Shimmin, Sandra Combast, David Appel, Zdeněk Kárný, Jana Kloubková, Jiří Lossl, Dano Raček, lektoři TD Bralen ), irských tanců (Maura Shanahan, Lisa Delaney, Anne-Marie Cunningham, Michal Kövér), španělských tanců (Jana Baudisová) aj.

V roce 2006
účast v muzikálu "Magická flétna" (Městské divadlo Brno) - choreografie irského stepu a soft shoes, odborná asistence, taneční role v company.
Účast na natáčení seriálu "Četnické humoresky" (ČT) - taneční role a dubbing.
Angažmá v baletu Bohemia Dancers (gala show iluzionisty Karla Busche).


•   DOMŮ    •   CO NABÍZÍME    •   KURZY    •   LEKTOŘI    •   FOTOGALERIE    •   VIDEO    •   KONTAKT   •                    © Kamil Majda 2006